Klasa 8 WSiP – nowe podręczniki

Od 1 września 2019 r. uczniowie klas ósmych szkół podstawowych będą uczyć się z nowych podręczników. Wydawnictwa przygotowały już nowe wersje podręczników do nauki języków obcych, matematyki, fizyki i chemii. Zmiany dotkną także przedmiotów przyrodniczych i historii. Warto przypomnieć, że w 2018 roku Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu (MENiS) podjęło decyzję o przedłużeniu obowiązywania dotychczasowych podręczników o rok szkolny. Dzięki temu uczniowie mogli kontynuować naukę bez zbędnych perturbacji, a wydawnictwa miały czas na dostosowanie swoich publikacji do nowych programów nauczania.

Nowe podręczniki będą obowiązywać we wszystkich szkołach publicznych oraz niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych. Na rynku pojawi się także wiele nowych materiałów edukacyjnych, które pomogą uczniom w lepszym przygotowaniu się do egzaminów ósmoklasisty i gimnazjalnych.

Najbardziej oczekiwane podręczniki WSiP dla klasy 8!

Wśród najbardziej oczekiwanych podręczników WSiP dla klasy 8 są: “Fizyka dla gimnazjum i liceum. Klasa 8” oraz “Chemia dla gimnazjum i liceum. Klasa 8”. Oba podręczniki zostały wydane w ramach nowej edycji “Nauki o Ziemi”, która została przygotowana z myślą o uczniach klas 7-9. Podręczniki te cechują się bogatą ilością ćwiczeń i zadań, które pomogą uczniom w lepszym zrozumieniu materiału. WSIP podręczniki to najlepsze podręczniki do fizyki i chemii.

WSiP finalnie wydaje nowe podręczniki dla klasy 8!

Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne finalnie wydaje nowe podręczniki dla klasy 8! Wcześniej podręczniki te były dostępne tylko na platformie e-podręczników, ale od teraz będzie można je kupić także w formie tradycyjnej. Podręczniki te obejmują nauki ścisłe, język polski oraz historię.

Nowe podręczniki WSiP dla klasy 8 – co zmienia się w programie?

W nowych podręcznikach WSiP dla klasy 8 znajduje się więcej informacji na temat środowiska naturalnego. Uczniowie dowiedzą się więcej o ochronie środowiska i jego zasobach. Podręczniki zawierają także więcej informacji na temat żywności i jej produkcji. Uczniowie będą mogli lepiej poznać procesy, które są związane z żywnością, a także dowiedzieć się, jak ważna jest żywność dla ludzi i zwierząt.

W nowym programie uczniowie będą mieli także więcej możliwości nauki języków obcych. Będzie można nauczyć się nowych słów i zwrotów, a także poznać inne kultury.

Możesz również polubić…