Jakie kosmetyki do domowego spa warto mieć?

W drogerii znajdziemy niejeden zestaw kosmetyków damskich. Niektóre z nich są przeznaczone do pielęgnacji skóry ciała, a inne do dbania o cerę. Można wyróżnić też takie, które świetnie sprawdzą się, jeśli chcemy urządzić sobie tak zwane domowe spa. Warto byłoby jednak zastanowić się nad tym, które rodzaje kosmetyków są nam niezbędne, jeśli chcemy oddać się błogiemu relaksowi w zaciszu własnej łazienki.

Postaw na kosmetyki kąpielowe

Wiele przedstawicielek płci pięknej nie wyobraża sobie ciężkiego dnia bez relaksującej kąpieli. Można uczynić ją jednak o wiele przyjemniejszą, jeżeli zdecydujemy się postawić na odpowiednie kosmetyki kąpielowe. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują te naturalne. Można postawić między innymi na musujące kule do kąpieli, wzbogacone ekstraktami ziołowymi i kwiatowymi. Dostępne są w różnych kolorach i wersjach zapachowych. Każda przedstawicielka płci pięknej znajdzie więc rozwiązanie skrojone na miarę swoich potrzeb. Pomocny może okazać się także żel bądź olejek myjący. Przy jego pomocy będzie można w bardzo przyjemny sposób usunąć z powierzchni skóry zabrudzenia. Jeżeli zdecydujemy się na olejek, na dodatek nawilżymy swoją skórę i zapobiegniemy jej przesuszeniu. 

A może olejek do masażu i maseczki na twarz?

Wśród kosmetyków, które mogą nam pomóc w trakcie domowego spa, wyróżnić należy także olejek do masażu oraz maski do twarzy. Jeżeli chodzi o ten pierwszy kosmetyk, możemy wybierać spośród mnóstwa wersji zapachowych. Największym zainteresowaniem cieszą się aromaty kwiatowe i zapachowe. Na zimę idealny może być rozgrzewający zapach cytrusów z przyprawami korzennymi. Jeśli chodzi zaś o maseczki, powinny być one dostosowane do posiadanego przez nas rodzaju cery. Przedstawicielki płci pięknej o skórze tłustej, powinny być zadowolone z masek na bazie glinki oraz alg. Jeśli chodzi zaś o kobiety ze skórą wrażliwą i suchą, pomóc może glinka różowa, jak również maska na bazie błota z Minerałami z Morza Martwego.